Kolarstwo

Najlepszy kolarz świata

W kolarstwie mamy do czynienia z wieloma uznanymi postaciami. Wśród nich znajdują się zwycięzcy najważniejszych wyścigów, takich jak Tour de France, Vuelta a Espana czy Giro d’Italia. Najlepszy kolarz świata – kto może poszczycić się tym tytułem?

Najlepszy kolarz świata – kto jest liderem rankingu?

Kim jest najlepszy kolarz świata? Na czele rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) znalazł się Słoweniec Primoz Roglic. Zawodnik z drużyny Jumbo-Visma może poszczycić się sukcesami we Vuelta a Espana oraz drugim miejscem w Tour de France. Z kolei na mistrzostwach świata zajął szóstą pozycję.

Najepszy kolarz ze Słowacji wyprzedził swojego rodaka Tadeja Pogacara, który triumfował we wspomnianym Tour de France. Podium zamknął inny zawodnik z Jumbo-Visma – Wout van Aert z Belgii.

Kolarskie wyścigi z udziałem najlepszych zawodników możesz typować w zakładach bukmacherskich. Sprawdź oferty, jakie oferują legalni bukmacherzy.

Inni kolarze w rankingu UCI

Najlepszy kolarz z mistrzostw świata, czyli Francuz Julian Alaphilippe, znalazł się na szóstej pozycji w rankingu. Z kolei triumfator słynnego Giro d’Italia, Tao Geoghegan Hart z Wielkiej Brytanii, był siedemnasty.

Jeśli chodzi o Polaków, najwyżej uplasował się Michał Kwiatkowski (38. miejsce). Natomiast Rafał Majka zajął pozycję nr 47 w rankingu UCI.

O mnie

Teksty

Cześć, jestem Marcin Pietrzak - zapalony biegacz z długoletnim doświadczeniem. Kocham tę dyscyplinę za możliwość przebywania na świeżym powietrzu i rywalizację samego ze sobą. Chętnie podzielę się z Wami moimi przemyśleniami i wskazówkami dotyczącymi biegania, żebyście mogli czerpać z niego taką samą radość jak ja.